اولین و بزرگترین ارائه دهنده خدمات شهروندی در شمال کشور (شرکت ایده گستران مبتکر آرا) شماره ثبت: 20221 ارتباط مستقیم بادفتر رشت(حسن پناه)013.33247183 موبایل:09119386800- دفتر شرق گیلان (فروتن)09362254121 - (واحد)09356199989 - ارتباط تلفنی و در تلگرام با مدیریت سایت :09379935669

پنج آسیب دیدگی رایج در باشگاه های بدنسازی

امروز پنج آسیب دیدگی رایج در باشگاه های بدنسازی را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد  که عبارتند از :

هدف شما از بدنسازی هرچه که باشد قطعا آسیب دیدگی بخشی از آن نیست. اما بر اساس تحقیقی که در دانشگاه آرکنسا ایالات متحده آمریکا انجام گرفت، در سال های اخیر آسیب دیدگی در باشگاه ها ۳۵% افزایش یافته است.
جاستین پرایس، صاحب باشگاه تمرینات اصلاحی و بدنسازی کاربردی در سن دیگو اظهار می دارد که این آسیب دیدگی ها دو دلیل عمده دارند. اول، حالت نا مناسب بدن در طول روز که نهایتا تمامی ساختار عضلانی-اسکلتی شما را تضعیف می کند. برای مقابله با این اثر مطمئن شوید صفحه نمایش کامپوترتان در وضعتی قرار دارد که برای دیدن آن قوز نمی کنید. اشتباه دوم، تکرار بیش از حد حرکات با سرعت بالاست. پرایس می گوید: ” مشکلی که شما را به باشگاه کشانده، یک شبه به وجود نیامده است. پس نمی توان انتظار داشت که یک شبه برطرف شود.” به عبارت دیگر اضافه وزن شما با یک جلسه مگا ماراتن روی تردمیل از بین نمی رود. همچنین وزنه های بیش از حد سنگین در یک جلسه تمرین شما را تبدیل به مدل های تبلیغاتی نخواهد کرد.
برای شروع ، تحت نظر یک مربی مطمئن تمرین کنید. او تکنیک های درست را در اختیار شما می گذارد. پرایس می گوید:” اگر در مورد اهداف تان واقع گرا باشید قادر خواهید بود از آسیب ها جلوگیری کنید.” او پنچ مورد از آسیب های رایج را همراه با روش های پیش گیری در اختیار شما می گذارد:
پا و مچ پا
علت: پرایس ریشه ی آسیب های پا و مچ پا رل در بالا تنه دتبال می کند. ” مردم روز خود را جلوی کامپیوتر، با شانه هایی که به جلو خم شده است می گذرانند.وقتی با شانه هایی که به جلو خم شده، می ایستید، وزن تان به قسمت جلوی پاها فشار می آورد و مرکز ثقل در محل نا مناسبی قرار میگیرد. حالا همین وضعیت را در کفش های رانینگ قرار دهید که طبیعتا بدن را به جلو می رانند، زیرا پاشنه ی آن ها بلند تر از قسمت انگشتان است. در این حالت پا و مچ آمادگی هر گونه آسیبی را دارند.
پیشگیری: پرایس می گوید ” دنبال کتانی رانینگی باشید که لژ خیلی بلندی ندارد، یا از کفش های تنیس استفاده کنید. با پخش کردن فشار در سرتاسر پا از مشکلاتی همچون التهاب رباط، التهاب تاندون آشیل، فشار جانبی به مچ پا و بیرون زدگی شست پا جلو گیری خواهید کرد.

Related image
زانو
علت: متاسفانه باز هم به پشت میز نشستن برمی گردیم. ما در طول روز از عضلات ران استفاده نمی کنیم. سپس ناگهان تصمیم می گیریم که به باشگاه برویم و کیک بکسینگ انجام دهیم! نتیجه قطعا آسیب به زانو است. اگر پاهایمان به دلیل کفش نا مناسب استحکام کافی نداشته باشند و عضلات ران قوی نباشند، تمامی فشار بر زانوها قرار می گیرد. پرایس می گوید که کشش پا، تمرینات خمیده و پرس ها به حل مشکل کمکی نخواهند کرد زیرا اصری در تقویت عضلات پا و ران ندارند.
پیشگیری: حرکات لانچ در این زمینه بهتر هستند. در این حرکات ران و مچ پا با هم خم می شوند و این امر زانو را تقویت می کند و باعت استحمام آن می شوند. برای تاثیر بیشتر لانچ را هم به جلو و عقب و سپس به طرفین انجام دهید.

Related image
گودی کمر
علت: اگر در طول روز کتف هایتان به سمت جلو خم شده است و سپس به باشگاه می روید و لیفت شانه بالای سر به حالت ایستاده انجام می دهید، کتف ها به درستی کشیده نشده وباشگاه تمامی فشار را متحمل خواهد شد، که ضعف عصبی– از درد گرفته تا آسیب های دائمی– را به دنبال خواهد داشت.
پیشگیری: به یاد داشته باشید که برای جبران قوز کردن های در طول روز، کتف های خود را بکشید و تقویت کنید. ” پشت به دیوار به حالت اسکوات بنشینید، گودی کمر خود را به دیوار بچسبانید، بازوهایتان را در مقابل خود صاف کنید.سعی کنید بازوها را تا گوش ها بالا بیاورید، بدون اینکه بین گودی کمر و دیوار فاصله ای بیافتد. همچنین در طول روز هر زمان که می توانید بایستید. به اندازه ی کافی در محل کارتان نشسته اید. حالت ایستاده عضلات بیشتری را در بدن درگیر می کند.
شانه ها
علت: هنگامی که تایپ می کنید باید بازوهایتان را به سمت داخل بچرخانید، که این امر فشار را بر شانه ها قرار می دهد. سپس به باشگاه می روید و حرکاتی چون پرس سینه، پرس سرشانه و شنای دست جمع انجام می دهید. نتیجه چه خواهد بود؟
تاندون سوپراسپیناتوس، یعنی آسیب دیدگی شدید و التهاب تاندون های شانه.
پیشگیری: لازم است که شانه هایتان را به سمت خارج بچرخانید تا تعادل برقرار شود. بهترین روش انجام این کار حرکت قایقی است. کابل را در مقابل خود به دست بگیرید و بازوها را عقب بکشید.
گردن
علت: اگر با شانه هایی که به جلو خم شده اند می نشینید، گردن تان نیز از قسمت بالایی پشت پیروی میکند. از آنجا که چشم ها باید به صفحه نمایش نگاه کنند، به گردن تان قوس می دهید و باعث ایجاد درد می شوید. هنگامی که به باشگاه می روید، این حالت نادرست همراه شما خواهد ماند. مشکل اصلی هنگامی آغاز می شود که پرس سینه می روید. روی نیمکتدراز کشیده اید اما پشتتان با سصح نیمکت

همتراز نیست. عدم تحرک و کشش در در کتف ها فشار را بر گودی کمر و گردن قرار می دهد.
پیشگیری: هنگام انجام پرس سینه اطمینان حاصل کنید که گودی کمر و گردن تان به خوبی پشتیبانی شده اند. از وار آوردن فشار اضافی بر گردن با تمریناتی که نیاز به کشیدن بازوها بالای سر دارند، خودداری کنید. با حرکت شراگ وارونه قسمت بالایی و میانی پشت را تقویت کنید و حالت عمومی بدن تان را ارتقا دهید.

تهیه و ترجمه : حسین حسن پناه

عکس ها از دیگر سایتها تهیه شده .

سامان حسن پناه

ثبت دیدگاه

گروه های تخفیف